Töttöskáli templomrom, Szentbékkálla
Szentbékkállától keletre, a Fekete-hegy lábánál találjuk az egykori Töttöskál település templomának romjait. A királyi udvarnokok lakta, középkori faluról egy 1296-ban kelt feljegyzés tesz először említést, Thwtheus néven, a későbbi jegyzékekben Theutheus, Teutuskal, Thythews néven írtak róla. A Töttöskálban a Kál rész Kál horkára, a magyar törzsszövetség méltóságára és családjára utal. A Kál nemzetség az ország számos pontján lévő települések és földrajzi képződmények névadójaként szerepel (pl.: Köveskál, Dióskál, Káli-medence).
A XII-XIII. században épült templomot és a környező falut a törökök 1531-ben elpusztították. A templomot azonban később újjáépítették és egészen az 1800-as évek elejéig használták. Az 1876-ban kelt feljegyzések romként írják le.
A román stílusú templom egyhajós, egyenes szentélyzáródású, résablakai közül is látható még egy a rom déli oldalán. Bejárata még ma is jól látható a hajó nyugati oldalán, habár 2016-ban már fa gerendákkal kellett alátámasztani, nehogy összedőljön. Így remélhetőleg egyben marad, amíg az állagmegóvás meg nem történik.
Egyes források szerint találtak a rom közelében egy XI. századi, egyenes pengéjű kardot, amit ma a Magyar Nemzeti Múzeumban őriznek.
A templomromtól csodás panoráma nyílik a Káli-medencére és a távolban a Balaton-felvidék tanúhegyeire.
A töttöskáli templomrom még a filmkészítőket is megihlette: 2 óra 1 percnél feltűnik a rom és a mögötte lévő bájos, sárga présház az Állítsátok meg Terézanyut! című filmben.